hír
A Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó nyerte a legjobb rendezés díját a Magyar Filmkritikusok idei díjátadóján, a B.Nagy László díjat pedig…
továbbmagazin
Tarr Béla, Nemes Jeles László, vagy épp Fekete Ibolya is keresztezhette az útját annak, aki január utolsó péntekén a Vörösmarty utcában sétált, ezen…
továbbhír
Hogyan lehetne a magyar nézőket becsábítani a moziba? Az örök kérdés megválaszolásába most a hazai filmkritikusok is besegítenek, akik nem…
továbbhír
Február 1-jén délután, a MÚOSZ székházban adták át a Film- és Tévékritikusi szakosztály díjait. A legjobb film A torinói ló, a legjobb rendező…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Filmalap együttműködési megállapodást köt a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Filmkritikus Szakosztályával és támogatja a magyar…
továbbhír
Hajdu Szabolcs Bibliotheque Pascal című Filmszemle-díjas rendezése nyerte a fődíjat, de díjazták a Cannes-ban is elismert Pál Adrienn-t is, amely…
továbbhír
"A magyar filmkritikusok, fél évszázados hagyományaikat követve, az idén is kiosztják díjaikat az elmúlt esztendő legjobb filmes - rendezői,…
továbbhír
2010. február 1-én, hétfőn átadták a Magyar Sajtó Házában a Magyar Filmkritikusok Díjait. A díjat a MÚOSZ Film- és Tévékritikusi Szakosztálya…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié